miresevini

Sapo hapet deren drejt nje jete me te shendetshme, me te qarte e me me shume ngjyra. Dr Kastriot Borici dhe ekipi i tij profesional jane te gatshem te ndryshojne jeten tuaj.

Dr Borici ka nje eksperience disa vjecare operacionesh e nderhyrjesh me pajisje lazer, lazer excimer dhe wavefront ne Tirane dhe Stamboll.

Nese desheroni te njiheni nga afer me fjalen e fundit te teknologjise, ju rekomandojme te vizitoni me kujdes faqen tone te Internetit, ose te na vizitoni ne Kliniken tone.

banner

Opinione nga pacientet

Ndoshta do te me gjykoni nese ju rrefej se une e kisha teper te veshtire ta ndaja problemin tim meshikimin dhe mbajtja e syzeve per mua ishte nje ferr i vertete.

Ashtu papritur ne nje television pashe nje bisede te Dr. Kastriot Boricit me gazetaren ku mbi te tjerat shpjegonte dhe korrigjimin e shikimit me laser.

Menjehere vajta te beja viziten teper e emocionuar sepse kisha frike se syri im nuk do ta pranonte kete nderhyrje, pasi kisha numer shume te larte. Pasi beri te gjitha kontrollet doktori me tha se syri juaj eshte i pershtatshem per nderhyrje me laser.

Ate nate nuk me zuri gjumi nga gezimi dhe te nesermen mora ne telefon kliniken per ti thene se kisha vendosur ta realizoj nderhyrjen. Organizuan udhetimin dhe me dt. 21.02.2011 u nisa per ne Turqi. Ne
te njejten dite u be edhe nderhyrja dhe te nesermen u ktheva ne Shqiperi se bashku me Eroniden dhe Rigelsin, dy shoke te tjere qe bene te njejtin operim.

Duart e arta te ketij njeriu me rikthyen deshiren per te jetuar. Tani e shoh boten me sy te kthjellet dhe te bukur…pa syzet e bezdisshme qe me benin te ndihesha keq.

Falenderoj Zotin, familjen per mbeshtetjen dhe Dr. Kastriot Boricin per kete ndryshim 360° ne jeten time. Te gjithe ata persona si puna ime, ta provojne nderhyrjen me laser. Ajo eshte nje nderhyrje e thjeshte, pa dhimbje, por qe te ndryshon jeten. Nje mjek ne fillim te sheron me fjale, pastaj me duar…, i tille eshte Dr. Boriçi. Me besoni do jetoni nje jete re dhe te kthjellet!

Shpresa Ruçi
2011

--------------

Qe ne moshen 3 vjec kam vene syzet per here te pare. Kisha shume kohe qe kerkoja per nje zgjidhje. Syzet ishin bere bezdia ime me e madhe. Te afermit e mi e kishin pare ne televizor doktor Kastriotin dhe me rekomanduan te beja nje vizite ne kliniken e tij. Pas shume matjesh mora ok per te bere operacionin. Ne Turqi ishte cdo gje e organizuar pritja, akomodimi ne hotel, gjithcka. Bera matjet e fundit ne spital dhe hyra  ne sallen e operacionit. Operacioni zgjati rreth 15 minuta pa asnje dhimbje. Oret e para pas operacionit ishin te veshtira pasi kisha kruajtje te syve dhe nuk mund ti prekja. Me dhane syze dielli pasi nuk duhet te hynte drite ne sy. Por pas 3 oresh gjithcka u rregullua dhe shikoja njesoj sikur te isha me syze madje edhe me mire. Ne cdo mengjes perpara operacionit me ishte bere refleks qe te vija syzet dhe ate dite ndryshoi gjithcka. Ndjehesha sikur kisha hequr nje paterice. Falenderoj perzemersisht doktor Kastriot Boricin.

Endri Tahiri
Tetor 2010

--------------

 

Mendime te tjera...

 

 

 
Problemet kryesore te syve
Lazer Excimer
Teknologjia LAZER
Teknologjia WAVEFRONT
Procedura
Pamje nga Operacionet
Kush eshte Dr Boriçi?
Opinione nga pacientet
Pyetje te shpeshta
Kujdesi per femijet
Galeria e Fotove
Na kontaktoni

 

Klinika e Syve Evropiane
ne TV Klan
(21 Mars 2012)Klinika e Syve Evropiane
ne TV KLAN
(26.01.2011)

 

 

Klinika e Syve Evropiane
ne TV News 24

 

 


Rr. Komuna e Parisit
Pallati prej xhami, kati 2, Tirane

Tel +355 4 2322933
Cel. +355 682768008
E-mail: info@laser-al.com